Fundacja

Fundacja Noga w Łapę Razem idziemy przez Świat gromadzi wokół siebie osoby, które łączy idea empatii i szacunku dla wszystkich istot. Zwierzęta i cała przyroda są nam wyjątkowo bliskie, dlatego występujemy w ich obronie. Jako jedyna organizacja prowadzimy bardzo trudne interwencje chroniące zwierzęta, których życie nie przedstawia dla ogółu żadnej wartości: dzikie ptaki miejskie i ryby. Otaczamy też opieką bezdomne psy i koty: leczymy je, socjalizujemy i znajdujemy im dobre domy. Reprezentujemy interesy zwierząt w bezprecedensowych sprawach w polskich sądach. Uczestniczymy w międzynarodowych koalicjach na rzecz powstania unijnej dyrektywy chroniącej zwierzęta bezdomne.

Fundacja została założona w Warszawie przez Magdalenę Kuropatwińską (zd. Grzybowską) i Renatę Markowską aktem notarialnym z dnia 17 lutego 2010 roku. Akt Notarialny

Fundacja po 3 latach działalności utworzyła dom tymczasowy na Pomorzu. Początkowo powstał jeden kojec. Szybko okazało się, że czasem psy nie mogą przebywać razem więc  dobudowano drugi – podwójny. Kojce mają drewniane podłogi, żeby uniknąć błota w deszczową pogodę. Boki są z ocynkowanych paneli. Pokryte dachem i częściowo osłonięte płytami osb.

Następnie wzrosło zapotrzebowanie na miejsca dla kotów, dlatego powstała kociarnia. To dość świeży pomysł, który wciąż staramy się ulepszać. W planach jest jeszcze jedno pomieszczenie.

[mudslide:picasa,0,nogawlape,6253830827469517921]

Nazwa: Noga w Łapę. Razem idziemy przez świat.

Numer KRS: 0000350788

Statut Fundacji: STATUT

Zarząd Fundacji:

Prezes –  Renata Markowska

Rada Fundacji:

Anna Depczyńska

Anna Dobrak

Paweł Mazurkiewicz

Nadzór: Państwowym organem nadzoru nad Fundacją jest Minister Środowiska oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Departament Pożytku Publicznego.

OPP: Fundacja Noga w Łapę. Razem idziemy przez świat uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego w marcu 2014r.

Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej.