Wolontariat

Wolontariat to nie tylko bezinteresowne przeznaczenie kilku godzin w tygodniu dla innych. To przede wszystkim styl życia, światopogląd. Wolontariusz, to człowiek wrażliwy, myślący, dbający nie tylko o siebie, ale też o innych. Na pewno nie jest to łatwe, bo wolontariusz nie zawsze pasuje do dzisiejszego świata. Musi iść pod prąd, tu zostanie wyśmiany, tam walnie głową w mur. Wolontariusz jest przedstawicielem tych, którzy nie reprezentują żadnej siły. Wolontariusz walczy o to, by ocalić to, co jest mu bliskie, by świat usłyszał i zrozumiał, by ludzie stanęli na chwilę i pomyśleli. Czasem, ludzie uszanują jego walkę i zaczynają się z nim liczyć. I uda mu się np. uratować starą bibliotekę, lub nawet wywalczyć niepodległość Indii!

Czasem ilość nieszczęść przekracza granice ludzkiej percepcji. Trzeba być silnym, żeby móc pomagać innym. Trzeba odpocząć, żeby móc nabierać dystansu. I wtedy jest się bardziej efektywnym, czasem uda się nie tylko złagodzić skutki, ale też pokonać źródło problemu.

 

Zapraszamy do współpracy osoby, które chciałyby wziąć udział w działaniach na rzecz zwierząt.

Może to być:

– pomoc przy budowaniu i obsłudze naszej strony internetowej,

– przygotowanie i kolportaż plakatów, folderów, ulotek,

– ogłaszanie w internecie zwierząt szukających domu,

– wyjazdy do schronisk do pomocy przy sprzątaniu i opiece nad zwierzętami,

– pomoc przy organizacji zbiórek rzeczy i karmy,

– użyczenie samochodu, gdy trzeba coś przewieźć,

– szukanie sponsorów,

– pisanie tekstów do prasy lub publikowanie naszych tekstów.

– udział w akcjach i imprezach,

W tej chwili bardzo potrzebne są osoby, które pomogłyby w obserwacjach poddawanych remontom budynków, w których na stropodachu lub elewacji gniazdują ptaki.

Może to być na Ursynowie, gdzie zaczęliśmy kampanię Ursynów Przyjazny Ptakom bądź w dowolnym miejscu, np. zamieszkania.

Palącym problemem jest też brak domów tymczasowych, w których bezdomne psy i koty pod naszą opieką mogłyby w dobrych warunkach czekać na dom docelowy.