Fundacja Noga w Łapę » Adoptowane

Kronika dla kategorii: ‘Adoptowane’

 

Denis

Denis trafił do fundacji 20 czerwca. Został porzucony na wsi w kartonie.
Obecnie ma już ok 3 miesiące. Jest bardzo ufny, mruczący. jest rozrabiakiem, biega, bawi się, wskakuje na kolana, zeskakuje ze wszelkich wysokości. Biega za laserem, myszkami, sznurkami itd. I korzysta z kuwety. Kot ideal 🙂

Przebywa w domu tymczasowym w Krokowej (woj pomorskie).
Na razie jest tylko odrobaczony.

Tel: 518-693-658

Max

Max to ok 3 letni piesek średniej wielkości. Do fundacji trafił ze schroniska na Mazowszu, w którym spędził dwa lata.

Jest aktywnym psem, przyjaznym w stosunku do ludzi, ale czasem zaborczym do psów. Pojechał do hotelu dla zwierząt, gdzie poznaje nowe życie, przestrzeń, spacery, człowieka… Na razie nie może nacieszyć się wolnością, ale z czasem zrozumie, że może już być tylko lepiej.

Lubi się bawić, biegać, przytulać. Cieszy się każdą jedną chwilą.

Jest wykastrowany, zaszczepiony i zaczipowany.

Przebywa w Gwieździnie k. Chojnic (woj pomorskie)

Czytaj więcej »

Bolek i Lolek

Bolek i Lolek urodziły się ok 1 marca. Do fundacji trafiły w Wielkanocny poniedziałek z interwencji ze wsi koło Białegostoku. Ich matką była malutka, młodziutka suczka uwiązana na łańcuchu. Jej „pan” chciał się pozbyć szczeniąt. Wszystkich było 9. Nie udało się zabrać całej rodzinki do jednego domu tymczasowego. Zostały rozdzielone, ale za to wszystkie są bezpieczne, wraz z mamą, która dostała nową szansę na życie.

Obecnie Bolek i Lolek to małe urwisy. Mają milion pomysłów na minutę, lubią towarzystwo, uczą się załatwiania na dworze. Są odrobaczone i zaszczepione. Urosną  prawdopodobnie do ok 10-15kg.

Lolek to ten z białą plamką na głowie.

Czytaj więcej »

Jimmy

Jimmy (Dżimi) to ok 7 miesięczny kundelek. Jest średniej wielkości (waży 16kg). Przesympatyczny, kochający życie. Pełen energii, pobudzony w nowych sytuacjach, ale spokojny przy codziennym trybie życia. Mieszka w domu. Jest przyjazny w stosunku do dzieci i zwierząt. Lubi się bawić, nauczył się już chodzenia na smyczy.

Jest młody, ma duże predyspozycje do nauki.

Jest odrobaczony, zaszczepiony i zaczipowany.

Przebywa w domu tymczasowym w Krokowej (woj. pomorskie).

Kontakt: 518-693-658

Czytaj więcej »

Majka

Majka to ok 4-5 letnia suczka w typie owczarka niemieckiego. Jest bardzo przyjazna do ludzi. Ze zwierzętami jest różnie. Są sytuacje, w których się „nakręca”. W domu jest bardzo spokojna, śpi na posłaniu, chętnie wchodzi na łózko. Mało szczeka. Zachowuje czystość. Na podwórku jest aktywna. Potrafi przechodzić przez ogrodzenia.

Nie znamy dokładnie jej przeszłości. Została oddana przez pana, który trzymał ją na łańcuchu. On zaś znalazł ją rok wcześniej.
Sunia jest bardzo chuda. Była odrobaczana i miała badaną krew. Wszystko jest w normie. Prawdopodobnie była zaniedbana pod względem żywienia i ruchu – teraz będzie potrzebować z kilka miesięcy, żeby odzyskać formę.

Majka jest wysterylizowana, zaszczepiona i zaczipowana.

Nie jest psem na podwórko. Lubi towarzystwo i niechętnie zostaje sama na dworze.

Przebywa w domu tymczasowym w Krokowej (woj. pomorskie).
Tel: 518-693-658

Czytaj więcej »

Kinia

Kinia to ok roczna koteczka. Jest drobna, filigranowa, jak na kotkę przystało. Kotka przyzwyczaja się do jednego właściciela, jest przyjazna, lubi być głaskana, mruczy.
Jest płochliwa, raczej nie nadaje się do domu z dziećmi.

Jest wysterylizowana i zaszczepiona.

Przebywa w domu tymczasowym w Baninie k. Gdańska. Jest pod opieką fundacji – podpisujemy umowę adopcyjną.

Czytaj więcej »

Czekuś

Czekuś ma ok 6 lat. To niewielki kundelek. Jest przyjaźnie nastawiony w stosunku do ludzi i innych zwierząt. Lgnie do człowieka, lubi być przytulany. Chętnie śpi w łóżku, ale lubi przebywać też na podwórku. Jest grzeczny, spokojny.
Ma książeczkę zdrowia i czip.
Przebywa w domu tymczasowym w Piasecznie k. Warszawy.

Kontakt: 660-499-807

Czytaj więcej »

Saba

4 marca 2016

Nasza nowa podopieczna. I chyba nic więcej nie muszę pisać, żeby znaleźć dla niej dom 🙂 To słodycz sama w sobie. Nic tylko brać i rozpieszczać.

A tak na poważnie. Suczka urodziła się przed świętami Bożego Narodzenia. Jest zadbana, czysta. Trzeba ją jedynie odrobaczyć, zaszczepić. Jest wesoła i szybko powinna zadomowić się w nowym domu. Oczywiście trzeba nauczyć ją czystości, co może potrwać i kilka dobrych tygodni. Ząbki swędzą, więc podgryzuje przedmioty i broi.
Waży  2,5kg
Będzie prawdopodobnie średniej wielkości.

Czytaj więcej »

Filipek

Filipek jest ok 7 miesięcznym kocurkiem. Kotek mieszkał na działkach. Od maleńkiego miał kontakt z człowiekiem i istniała obawa czy poradzi sobie zimą na wolności. Jest w domu tymczasowym. Początkowo unikał kontaktu z opiekunami, chował się pod łóżkiem. Potem zaczął spać na łóżku, ale tak ostrożnie, by przypadkiem nikt go nie dotknął. Teraz po kilku tygodniach jest już odważniejszy. Bawi się, zapoznał się z innymi kotami rezydentami, zwiedza mieszkanie.

Do adopcji wyłącznie dla osoby, która da mu czas na oswojenie się i nie będzie wymagała, żeby kotek od razu do niej przychodził.

Czytaj więcej »

Kocia rodzina

MELON – ok 7 miesięczny kocurek. Drobnej budowy z gładką sierścią, o pospolitym burym umaszczeniu. Melonik jest kotem nieco nieufnym. Za to jest bystrym obserwatorem. Wystarczy, że coś gdzieś zaszeleści, coś się poruszy za oknem, on już jest i patrzy. Lubi chować się w budkach, albo siedzieć wysoko na półkach. Zabawiany laserem lub zabawkami na patyku chętnie przybiega i zaczyna wariować.
Potrzebuje spokojnego domu, bez dzieci (bałby się hałasu). Może mieszkać z innym kotem.

Jest zaszczepiony, wykastrowany i zaczipowany.

MANGO – ok 7 miesięczny kocurek. Drobnej budowy z gładką sierścią. Umaszczony buro w gęste prążki i z jasnym pyszczkiem. Uwielbia zabawy piórkami, dzwoneczkami na sznurku, wielbiciel drapaków i ocierania się o nogi. Wskakuje na kolana i się przytula. Wielki łasuch, oddałby wszystko za najmniejszy smaczek 🙂

Czytaj więcej »