Ratujmy resztki Ogrodu Krasińskich!

W poniedziałek 28 stycznia br. w Państwomiasto przy ul. Andersa 29 w Warszawie zbierane były podpisy pod pismem do Generalnego Konserwatora Zabytków w sprawie Ogrodu Krasińskich. My, czyli mieszkańcy Warszawy, domagamy się w nim wyjaśnienia okoliczności dotyczących konkursu na projekt rewaloryzacji Ogrodu oraz sposobu realizacji wybranego projektu.
Pismo to możecie sobie wydrukować (w zał.) i podpisać, jak też zebrać podpisy wśród znajomych, a następnie dostarczyć w najbliższą niedziele tj. 3 lutego do godz. 12 do Państwamiasta.

W ramach przedsięwzięcia w grudniu minionego roku wycięto w Ogrodzie ponad 300 drzew i większość krzewów! Były to w 90% zdrowe rośliny, w tym wiele starych, bardzo cennych okazów. W ten sposób zniszczona została historyczna, zabytkowa tkanka przyrodnicza obiektu (nasadzenia twórcy Ogrodu Franciszka Szaniora) i jednocześnie poważnej degradacji uległy jego warunki środowiskowe (m. in. ptaki straciły swoje dotychczasowe siedliska w dziuplach starych drzew).

W tej chwili walczymy o to, by powstrzymać prace i ocalić to co zostało przed dalszym ciągiem tej „rewaloryzacji”.
Prosimy wszystkich oburzonych na zdewastowanie zabytkowego, pięknego Ogrodu o tłumne przybycie w dniu 6 lutego na godz. 16 do Biura Ochrony Środowiska przy Pl. Starynkiewicza 7/9, gdzie na specjalnie zwołanym spotkaniu Komisji Dialogu Społecznego będziemy podpisywać doniesienie do prokuratury o podejrzeniu przestępstwa.
Niech nas będzie dużo, aby osoby odpowiedzialne za to, co się stało, nie czuły się bezkarne. Chcemy zamanifestować, że to my, mieszkańcy, jesteśmy gospodarzami naszego miasta i nie pozwolimy na jego niszczenie. Jest to tym bardziej ważne, że od kilku lat trwa przyśpieszona dewastacja cennych terenów zielonych Warszawy, będących nie tylko płucami, ale też ważnym składnikiem jej urody.

pismo do podpisywania do Generalnego Konserwatora Zabytków w sprawie Ogrodu Krasińskich