Konkurs – Ptasie mieszkanie na pustej ścianie

17 listopada 2016

PTASIE MIESZKANIE NA PUSTEJ ŚCIANIE czyli projekt z budżetu partycypacyjnego na 2016 rok właśnie został szczęśliwie i ostatecznie zrealizowany!


Czyli mamy piękne murale (sztuka w przestrzeni publicznej), skrzynki lęgowe dla jerzyków i wróbli (czynna ochrona miejskich ptaków) i tablice informacyjne (edukacja). Bardzo dziękujemy autorom wspaniałych projektów murali, ich znakomitym wykonawcom (naprawdę nie możemy wyjść z podziwu, że „machnęli” te ogromne malowidła zaledwie w ciągu paru dni) i wszystkim osobom, które wzięły udział w tym przedsięwzięciu lub nas wspierali.

Murale i ptaki wdzięczne za nowe domki można podziwiać na warszawskim Ursynowie na osiedlu Koński Jar-Nutki pod Kopą Cwila pod adresami: ul Nutki 1, , ul Konski Jar 3, ul Konski Jar 8. A zdjęcia budynków można zobaczyć tutaj: https://nogawlape.org/?p=4130

Marzy się, żeby podobnych dzieł, zaopatrzonych w ptasie budki powstało na Ursynowie dużo więcej. Żeby się zrobiło bardziej kolorowo i bardziej ptasio. Czy zagłosujecie znów, jeśli powtórzymy projekt i w przyszłym roku?

9 kwietnia 2016r

PTASIE MIESZKANIE NA PUSTEJ ŚCIANIE – KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Jak by się wam podobał budynek ze „ślepą” ścianą ozdobioną pięknym drzewem wyrastającym z blokowiska? Białe drzewo otula ten beton korzeniami, a w konarach ukrywa mieszkania dla jerzyków i wróbli. To projekt muralu, który zajął w naszym konkursie pierwsze miejsce. Autorem pracy, zatytułowanej „Rezerwat”, jest Mikołaj Olizar-Zakrzewski.
Drugie miejsce zajęły „Jaskółki” autorstwa Igora Chołdy, a trzecie „Jerzykiada” Marty Michalik.
Ponadto komisja uznała za interesujące dwie propozycje: „Ursynów Domem Dla Ptaków” Agnieszki Gomułki i „Infomural” Justyny Kierat.

W skład naszej komisji konkursowej wchodzili artyści plastycy, „ptasiarze” oraz prezes spółdzielni Koński Jar-Nutki (projekty dotyczą jej budynków) i przedstawiciel urzędu Ursynowa. Starannie omawialiśmy każdą pracę biorąc pod uwagę atrakcyjność jej formy plastycznej i możliwości realizacyjne. Serdecznie dziękujemy autorom wszystkich przysłanych prac i gratulujemy zwycięzcom.

Wybrane prace zostały przekazane do Wydziału Kultury w ursynowskim ratuszu, który ma się zająć realizacją projektu PTASIE MIESZKANIE… Nasza rola się kończy, dalsze losy projektu zależą od urzędników i władz spółdzielni. Trzymajcie razem z nami kciuki, żeby udało się urzeczywistnić przynajmniej jedno artystyczne ptasie siedlisko i żeby w sezonie 2017 ptaki miały już możliwość oswajania się z naszą propozycją.

————————————————————————————

ZAPROSZENIE DO KONKURSU!

Fundacja „Noga w Łapę. Razem idziemy przez świat” zaprasza mieszkańców Ursynowa do udziału w konkursie na projekty murali, które powstaną w ramach projektu do budżetu partycypacyjnego pn. PTASIE MIESZKANIE NA PUSTEJ ŚCIANIE, realizowanego

w 2016 r.

Jego ideą jest połączenie w przestrzeni publicznej sztuki i czynnej ochrony ptaków gniazdujących w budynkach: jerzyków i wróbli.

Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych prac, na podstawie których na „ślepych” ścianach trzech budynków mieszkalnych na terenie Spółdzielni Koński Jar-Nutki (rejon Kopy Cwila)  powstaną malowidła wraz z wkomponowanymi w nie skrzynkami lęgowymi dla ptaków.

Szczegółowe założenia zawiera REGULAMIN KONKURSU na stronach internetowych:

www.ursynow.pl i www.nogawlape.org

UWAGA termin składania prac zostaje zmieniony!

Termin składania prac konkursowych upływa 31 marca.

Więcej o projekcie PTASIE MIESZKANIE NA PUSTEJ ŚCIANIE tutaj: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/taskPropose/3907

karta zgloszeniowa do konkursu _Ptasie mieszkanie…_

Ze względu na liczne pytania poprawiliśmy regulamin. Nie ma ograniczenia dla mieszkańców Ursynowa.

Regulamin Konkursu _Ptasie mieszkanie na pustej ścianie_

Zapraszamy do obejrzenia filmu nakręconego przez TV Ursynów prawie rok temu, w którym Renata opowiada o ptakach mieszkających pod jednym dachem z nami. To było jeszcze wtedy, kiedy staraliśmy się, żeby projekt PTASIE MIESZKANIE NA PUSTEJ ŚCIANIE zyskał Wasze poparcie i został skierowany do realizacji.

Filmik