Czipowanie

Coraz więcej słyszymy o czipowaniu zwierząt. A co to właściwie jest i dlaczego warto zaczipować pupila?

Wielu właścicieli zwierząt przeżyło stresujący moment zaginięcia swojego pupila. Niestety nie wszystkie zwierzęta udaje się odnaleźć, nie wszystkie też samodzielnie odnajdują drogę do domu. Być może ta sytuacja, nierzadko traumatyczna, dotknęła również Państwa. Można jej zapobiec poprzez elektroniczne czipowanie zwierząt, co znacznie zwiększa ich bezpieczeństwo i szansę na ich szybkie zlokalizowanie w przypadku zaginięcia.

Elektroniczne znakowanie zwierząt polega na wprowadzeniu przez lekarza weterynarii pod skórę psa lub kota specjalnego mikroczipu. Czipowanie jest zabiegiem bezbolesnym dla zwierzęcia.

Mikrochip jest miniaturowym nadajnikiem, który posiada swój unikalny piętnastocyfrowy numer. Ten numer wraz z naszym adresem i numerem telefonu MUSIMY zarejestrować w bazie danych. Największa taką bazą jest safe-animal.

PAMIĘTAJ CHIP BEZ REJESTRACJI NIE MA SENSU! Zawsze pytaj lekarza weterynarii czy rejestruje zwierzę w bazie danych, a najlepiej mimo informacji sprawdź sam! Wystarczy wejść na stronę www.safe-animal.eu, w zakładce „szukaj” wpisać numer czipu naszego czworonoga. Jeśli pojawi się informacja „nie znaleziono”, oznacza to, że czip nie jest zarejestrowany w bazie.

SAFE-ANIMAL  bezpośrednio współpracuje z największymi Polskimi miastami. Obecnie m.in. mieszkańcy Warszawy mają możliwość czipowania za darmo!

Jak działa baza safe-animal?

Jeśli ktoś znajdzie Twojego psa i sprawdzi czy jest zaczipowany, Twoje dane zostaną odnalezione w bazie i pracownicy safe-animal zadzwonią do Ciebie z informacją, że pupil się odnalazł!

Co zrobić gdy Ty znajdziesz psa lub kota?

Idź do lecznicy lub wezwij straż miejską i sprawdź czy jest zaczipowany!  W ten prosty sposób może oszczędzisz zwierzęciu trafienia do schroniska.

Co zrobić gdy moje dane się zmieniają?

Należy zadzwonić do całodobowego pogotowia safe- animal i poinformować ich o tym. Pamiętaj! Aktualne dane mogą uchronić Twoje zwierzę!

Oprócz zaczipowania pupila, zaopatrz się w adresatkę, którą przyczepisz do obroży. Zwykłą plastikową, metalową czy zawieszkę. Wtedy zwierzak ma jeszcze większe szanse na powrót do domu!