Kruszka (Noga w Łapę)

Dzięki Państwa wsparciu Kruszynka na początku nowego roku przeszła z powodzeniem operację na tylną łapę. Po zrośnięciu się miednicy konieczna była resekcja główki kości udowej, bo przy chodzeniu Kruszka odczuwała ból i co kilka kroków podciągała łapkę do góry. Po tej korekcie Kruszka ma odzyskać 100% sprawności w tylnych kończynach!

Na razie sunia jest trochę smutna, ale dzielnie przyjmuje lekarstwa i próbuje używać operowanej łapki. Chyba nie rozumie czemu znów ją męczyliśmy skoro już całkiem nieźle chodziła.

Jeśli chodzi o przednią łapę, o którą najbardziej martwiliśmy się od początku, bo były zerwane wszystkie więzadła w stawie łokciowym, to okazuje się, że organizm sam zaczął sobie radzić. Po 3 miesiącach, gdy kolejno usztywnialiśmy łapę, która  wcale nie chciała się regenerować, nagle jest dużo lepiej i zastanawiamy się czy jest w ogóle sens ją jeszcze sztucznie stabilizować. Kruszka będzie lekko na tą łapkę kuśtykać. Podajemy jej galaretki, by wspomóc odbudowę chrząstki a z decyzją o ingerencji  wstrzymamy się do czasu zagojenia się tylnej łapy.

Bardzo dziękujemy za wpłaty na operację i Państwa serdeczne maile. Kruszka będzie używać czterech łap – już teraz chodzi, biega, potrafi się wybić i wskoczyć na niskie łóżko i zaczęła już chodzić po schodach (2 -3 schodki). Pomoże jej to też w znalezieniu nowego domu.  Państwa wsparcie bardzo dużo dla nas znaczy, bo gdy do małej fundacji trafia podopieczny wymagający tak troskliwej opieki, to choć mobilizujemy wszystkie siły, pojawia się też strach, właśnie o pieniądze na leczenie, i że zostaniemy sami ze zwierzęciem, któremu nie możemy pomóc. W trakcie pisania do Państwa, jedzie do nas z Piastowa kotek z przetrąconymi łapami. Czyżby Fundacja Noga w Łapę miała zacząć specjalizować się dosłownie w stawianiu zwierząt na nogi ?:)

Poniżej zamieszczamy rozliczenie zbiórki i tymczasem zbiórkę pieniędzy na Kruszynkę wstrzymujemy.

Suma wpływów: 2619zł

Suma wydatków: 1446,30zł

– badania po wypadku: 467,70 zł

– leki, podkłady: 76,30zł

trzy usztywnienia przedniej łapy łącznie: 535zł

– kontrole, rentgeny: 420zł

-operacja na tylną łapę: 415zł

Pozostało do rozliczenia: 1172,70zł Za te pieniądze zapłacimy za bieżące kontrole ostatniej operacji i ewentualny zabieg na przednią łapę. Jeśli nadal pozostaną jakieś środki na koncie Kruszynki, przeznaczymy je na jej sterylizację i na innego podopiecznego z wypadku.

2 października 2010

Kruszynka prosi o pomoc.

Leżała przy szosie w okolicy Stanisławowa, aż pewien kierowca zatrzymał się, by sprawdzić, czy żyje. W ten sposób została znaleziona Kruszynka – małe ciałko  wycieńczone głodem, odwodnione, pokryte pchłami, kleszczami i strupami.
Kierowca zwrócił się do nas, a my skierowaliśmy suczkę do lecznicy. Zdjęcia rentgenowskie wykazały złamania kości łonowych i kulszowej prawej, dodatkowo ortopeda odkrył skomplikowane zwichnięcie stawu i zerwanie wszystkich wiązadeł w przedniej łapce.  Wyniki krwi i badanie usg jamy brzusznej wyszły dobrze, suczka jest „tylko” połamana.

Analiza urazów pozwala nam przypuszczać, że została dwukrotnie potrącona przez samochód. Prawdopodobnie długo koczowała przy drodze w miejscu, gdzie ją porzucono i czekała na powrót właściciela.

Kruszynka przeszła już dwa zabiegi ortopedyczne, ale nie przyniosły spodziewanych rezultatów i czeka ją ponowna operacja. Jednak odkąd do nas trafiła, mimo bólu, wyraźnie poprawił się jej stan ducha. Przejmująco smutne oczy nabrały blasku, wrócił apetyt na życie. Ponieważ jest młodziutka (ok. 2 lata), mamy nadzieję, że powróci do sprawności i że znajdziemy jej wspaniały dom. Kruszynka jest pieskiem kieszonkowym (5 kg wagi i 25 cm wzrostu), ma bardzo miły charakter. Szukamy dla niej kochąjcego domu u ludzi, którym nie będzie przeszkadzało, że Kruszka może nie odzyskać 100% sprawności, możliwe, że będzie lekko „kuśtykać”. Szukamy też pomocy wolontariusza fizjoterapeuty, który nauczy nas masować jej łapkę.

Bardzo prosimy też o pomoc w opłaceniu kosztownej operacji ortopedycznej, dzięki której będzie mieć szansę stanąć na nogi i cieszyć się pełnią życia. Prosimy o wpłaty na konto Fundacji z dopiskiem „Pomoc dla Kruszki”:

Fundacja Noga w Łapę. Razem idziemy przez świat.

ul. Hawajska 5/9,  02-776 Warszawa

Nr rachunku: Alior Bank 87 2490 0005 0000 4500 5605 8992[mudslide:picasa,0,nogawlape,5537600989123858385]