Na ratunek skrzydlatym sąsiadom!

Czy chciałbyś wziąć udział w akcjach warszawskiego ptasiego patrolu interwencyjnego?

Jak co roku nasz patrol podejmuje się ratowania życia ptaków gniazdujących w budynkach. Z powodu remontów i termomodernizacji budynków z roku na rok ubywa ptasich siedlisk. Wróble, jerzyki, sikorki, gołębie, szpaki, kawki, jaskółki… gnieżdżą się dosłownie pod naszymi dachami  i w trakcie prac remontowych życie ich i ich dzieci jest zagrożone.

Kratowane są otwory w stropodachach, zaklejane styropianem i tynkiem wszystkie szczeliny w elewacjach.

Dostajemy coraz więcej zgłoszeń w tego typu sprawach i nie dajemy rady wszystkim pomóc. Potrzebujemy wolontariuszy do obserwacji i reakcji!

Pokażemy Wam, jak obserwować ptaki i znajdować w budynkach ich siedliska – zdziwicie się, jak wielu mamy skrzydlatych sąsiadów. Przekonacie się na własne oczy, w jak różnych i, zdawałoby się, niedostępnych miejscach gniazdują i odbywają lęgi. Nauczymy, jak i gdzie interweniować, kiedy widzicie, że w remontowanym budynku zagrożone może być ich życie i gniazda.  Podzielimy się z Wami wiedzą, co można i należy robić, by z nami zostały.

Ratujmy razem nasze miejskie ptaki! To wielka radość i satysfakcja, kiedy w kolejnych latach przechodzisz obok rozćwierkanego budynku i wiesz, że  żyją dzięki Tobie.

Zapoznaj się z naszym poradnikiem interwencyjnym: Poradnik interwencyjny

NASZE PTASIE INTERWENCJE

Kontakt do ptasiego patrolu: Renata 888 066 402, [email protected]

Ulotka na ratunek skrzydlatym

W latach 2012 i 2013 działalność patrolu finansowana była przez Miasto Stołeczne Warszawa:[mudslide:picasa,0,nogawlape,5890185553348300513]